TES-İŞ İnşaat Mühendislik Ltd. Şti. 1995 yılından itibaren dinamik ve atılımcı bir kurum olarak, inşaat sektöründe yer almış ve özellikle endüstriyel yapı inşaatları, mevcut yapıların değerlendirilmesi, güçlendirme , Riskli Yapı Tespiti ve Dolu Koruma Ağları konularında uzmanlaşmıştır.

TES-İŞ’in farkı, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve projelerinde gelişmiş dünya standartlarını (BS, ACI, FEMA, EUROCODE vb.) eksiksiz uygulamasıdır.

TES-İŞ’in temel hareket noktası proje ve uygulamalarını işveren ve kurumlarla sorun yaşamaksızın en kaliteli biçimde ve zamanında tamamlamasıdır.

TES-İŞ, yüksek performansını şartnamelere uygun tedarikçi ve taşeron seçimiyle birleştirerek güvenilir bir vizyon yaratmıştır.

TES-İŞ yaptığı eserlerin insan ve çevre üzerindeki öneminin bilinci ve mühendislik bilimi ilkeleri ile hareket etmektedir. Müşteri memnuniyeti yanında çalışanlarının ve iş ortaklarının da sağlık, güvenlik ve mutluluğunu temel değerlerinden biri olarak kurumsallaştıran TES-İŞ’in tüm eserlerinde iş ortamından doğan bu pozitif enerjinin yansımalarını görmek mümkündür.

TES-İŞ yapı sektöründe gelişmiş yönetim modelleri ile entegre olmuş bir şirket kültürü yaratarak, en son bilimsel araştırmaların değerlendirildiği ve uygulamaya alındığı bir ortamda faaliyet gösteren teknik kadrosu ile hızlı ve ekonomik çözümler gerçekleştirerek şirket değerini yükseltme hedefi ile çalışmaktadır.

Kalite Güvence Sistemi çerçevesinde yurtiçinde ve yurtdışında yürütülen çalışmalarıyla 2005 yılında ISO 9001 kalite belgesini almaya hak kazanmıştır.